menu close menu

Antika Gümüş Eşya

Gümüş eşyalar uzun zamandır değerli bir dekoratif sanat biçimi olmuştur. Bu kategori, Antikadan Modern ve Savaş Sonrası gümüş kase ve tepsilere, kutulara dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından çok çeşitli zarif koleksiyonlara kadar uzanan değerli gümüş ve gümüş kaplama eşyalarla ilgilidir.

Belki Georg Jensen tarafından takdir edilmek istediğiniz modern bir tasarımınız var? Ya da 17. yüzyılda soyluların sahip olduğu gümüş bir biblo. Barok veya Rokoko, şamdanlar veya kahve seti, sadece bir kaşık veya bütün bir yemek takımı, enfiye kutuları veya sigara kutuları, tepsiler veya şamdanlar olsun, tüm gümüş eşyaların doğru bir piyasa fiyatı belirlemek için bir uzman tarafından değerlenmesi gerekir.

Bazı Genel bilgiler

Modanın kaprislerine rağmen, antika gümüş parçaların veya nesnelerin değeri yıllar boyunca devam etti. Aslında, antika gümüş parçaları antika koleksiyoncuların en değerli eşyaları arasındadır.

Kişinin elindeki antika nesnenin türüne bağlı olarak, orta ila yüksek değere sahip olaiblir.

Gümüşçülük çalışmalarının en eski tarihinden bu yana, gümüş, dayanıklı ve çalışmaya daha dayanıklı hale getirmek için diğer metal türleriyle birleştirilmiştir. Bu, 14. yüzyılda yaygın olarak yapılan bir uygulamaydı; Bu nedenle, 1300’lerden sonra üretilen tüm gümüş nesneler, her nesnede bulunan gerçek gümüş miktarını belirlemek için test edildi. Antika koleksiyonculara sahip oldukları gümüş parçanın değeri ve kalitesi konusunda bir kılavuz sağlamak için bir markalama sistemi geliştirilmiştir.

Sahteciliğe dikkat edin

Gümüşe olan yüksek talep seviyesi, piyasada dolaşan birçok sahte gümüş ürününe de yol açmıştır. Bu nedenle, kişinin bu işaretlerin nasıl ‘okunacağı’ veya gümüş parçaların nasıl doğrulanacağı konusunda kendini eğitmesi önemlidir. Her gümüş nesnenin değerini etkileyen farklı faktörler vardır. Bununla birlikte, genel olarak, iyi durumda olan nadir gümüş parçalar mükemmel bir değere sahip olacaktır.

Bir değerlendirmeye ihtiyaç duyan bazı gümüş eşyalarınız varsa, gümüş çatal bıçak takımı, çaydanlık, kutular, Alman gümüşü ve Gümüş hakkında bilgi edinmek için bir uzmana danışabilirsiniz.

Kasım 7, 2021 | Gümüş | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*