menu close menu

Antika Kitap Fiyatları

Bir kitabın kopyasının açık pazarda ne kadar değerli olduğunu bilmenin en kolay yolu, şu anda ne kadar benzer kopyaların sunulduğunu kontrol etmektir.

Akılda tutulması gereken bir kaç şey :

Koşul

Koşul, bir kitabın değerindeki her şey anlamına gelir. Önemli hasarı olan bir kitap büyük olasılıkla çok değerli değildir. Bir kitap koleksiyoncusu çekici bir kopya ister.

Toz Ceketi

Toz ceketleri. 20. yüzyılın başlarından beri yayınlanan sert kapak kitaplarının çoğu toz ceketi ile satıldı. Toz ceketi hem bir kitabın en dekoratif parçası hem de en hassas olanıdır. Eksik bir toz ceketi veya kötü durumda olan bir toz ceketi, tahsil edilebilir bir kitabın değerini% 50’den fazla azaltabilir ve bir alıcı bulmayı zorlaştırabilir.

Bir kitabın ilk bakışta nadir bir kitap gibi görünmesinin birkaç yolu vardır, ancak daha yakından incelendiğinde uyuşmaz.

Basım baskıları

Bazı yayıncılar, popüler eserleri uygun fiyatlı basım baskılarında yeniden basma konusunda uzmanlaşmıştır. Walter J. Black, Sun Dial, Triangle, Collier, A.L. Burt ve Grosset & Dunlop gibi yayıncılar, sadece birkaç isim vermek için orijinal yayıncının baskı plakalarını kullanacak ve popülerliklerinin kurulmasından çok sonra eserleri yeniden basacaklardı. Kopyanızın yeniden basım olup olmadığını kontrol etmenin bir yolu, kitabın omurgasındaki yayımcının adını başlık sayfasındaki yayımcının adıyla karşılaştırmaktır. Yeniden baskılar genellikle kitaptaki sayfalarda orijinal yayıncının adına sahip olur, ancak kitap ciltlemesi yeniden basım yayıncısının adını tanımlar.

Sonraki baskılar

Yayıncılar ilk baskıyı tanımlamak için standartlaştırılmış sistemler kullanmazlar. Her yayıncı, bir kitabın ilk baskısını belirtmek için kendi bireysel sistemlerini kullanır. ‘İlk Baskı‘ kelimeleri bile bir garanti değildir. Yayıncılar bazen sonraki baskılara girerken ‘İlk Baskı’ sözcüklerini yazdırma geçmişinden kaldırmayı unuturlar ve sayı satırı, kopyanızın ilk baskı olduğunu gerçekten bilmenin tek yoludur.

Karışıklığa ek olarak, yayıncılar genellikle ilk sürümleri tanımlama biçimlerini değiştireceklerdir. Karışıklığı anlamak için ilk sürümleri tanımlamak için bir kılavuz satın alabilirsiniz.

Arz ve Talep

Şu anda satışa sunulan çok fazla karşılaştırılabilir kopya, piyasada bir fazlalık olduğunu gösterebilir. Çok fazla rekabetiniz varsa bir kitap satmak daha zordur ve bu kitabın fiyatları düşmeye başlar.

Aralığı kontrol edin

Şu anda sunulan benzer kopyaların tamamı hakkında fikir edinin. Karşılaştırma için sadece en düşük veya en yüksek fiyata razı olmayın.

biblio.com‘da karşılaştırılabilir bir kopya bulamıyorsanız, internet genelinde antika ve nadir kitaplar arayan bookgilt.com‘u kullanmayı deneyin.

Kopyanızı kendi başınıza satmak yerine saygın bir yerel sahafa satmaya karar verebilirsiniz. Profesyonel bir sahaf size kitabınız için anında adil bir teklif verebilir, ancak fiyatlarının işlerini yürütmek için ihtiyaç duydukları karı hesaba katması gerekir, bu nedenle ortalama perakendenin 4/1’inin teklif edilmesine şaşırmayın. Teklifleri, bir alıcı gelmeden önce maliyetlerinde ve stoklarında olmasını bekledikleri sürede artacaktır.

Şubat 2, 2022 | Antika Kitaplar, Kitaplar | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*