menu close menu

Askeri Tarih Kitapları

Askeri tarih kitapları, geçmişteki çatışmaların dünyamızı nasıl şekillendirdiğine dair bilgiler verir ve savaşla ilgili önemli dersler aktarır. Bu kitaplar günlükler gibi birinci şahıs hesaplarından silah ve savaş incelemelerini tamamlamaya kadar uzanır.

Askeri tarih kitaplarının okuyucular üzerinde taktik ve stratejileri paylaşmanın ötesine geçen her zaman güçlü bir etkisi olmuştur, aynı zamanda siyasi çatışmayı ve savaşa katılan benzersiz kişilikleri de vurgulamaktadırlar. Tarihçi Paul Johnson’ın Napolyon’un Hayatı, Napolyon’u fatih olmaya iten eşsiz hırsı inceliyor. Rus tarihine dair nadir bilgiler için koleksiyonerler, Radzinsky’nin Sovyetler Birliği’nin gizli arşivlerine erişim izni verildikten sonra yarattığı Edvard Radzinsky’nin Stalin’i toplayabilir.

Birinci şahıs hesapları, bir askerin zihnine dair benzersiz bilgiler sağlar. Doğu’nun eski tarihine ilgi duyanlar, Koreli askeri yenilikçi Yi Sun-shin’in Amiral Yi Sun-shin’in Savaş Günlüğü’nün 1500’lerin deniz savaşına yaklaşımıyla ilginç bir yürüyüş olduğunu görecekler. Julius Caesar’ın iç savaşı, M.Ö. 1. yüzyılda Pompey’e karşı savaşının kişisel hesabıdır. Modern askeri tarih kitapları, SEAL Team Six’in sert vuruşunu içerir: Howard E. Wasdin ve Stephen Templin’in Seçkin bir donanma keskin nişancısının anıları. Müfreze Lideri: James R. Mcdonoughan’ın Savaşta Komuta Anısı, yazarın Vietnam’daki turunun yasaklanmamış bir incelemesidir.

Eski askeri tarih kitapları stratejilere, kişiliklere ve başarısızlıklara zamansız bir bakış sunar. Tüm rejimlerin kapsamlı genel bakışları arasında Edward Gibbon’un 1700’lerde kaleme aldığı Roma İmparatorluğu’nun Gerileme ve Yıkılma Tarihi ve Üçüncü Reich’in Yükselişi ve Düşüşü: Nazi Almanyası Tarihi L. Shirer yer alıyor. Koleksiyonunuza eklemek için askeri tarih kitapları satın alın ve gelecek yıllar boyunca tadını çıkarın.

Ocak 30, 2022 | Kitaplar | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*