menu close menu

Atlaslar

Çağdaş ve klasik atlaslarla bilinen evreni keşfederken devlerin omuzlarına adım atın. Coğrafi haritalar, Flaman haritacı Abraham Ortelius’un ilk harita kitaplarından biri olan Theatrum Orbis Terrarum’u yayınladığı 16. yüzyıldan beri kullanılmaktadır. O zamandan beri insanlar tarafından yolculuklarda ve dünyayı kendi kanepelerinin güvenliğinden görmeyi tercih edenler tarafından kullanıldılar. Johann Bayer’in Uranometria gibi bazı özel baskı atlasları, 1600’lerde göklerin neye benzediğine dair harika süslü oyulmuş haritalar sergiliyor. Modern zamanlarda, günümüz atlası, gök cisimlerini ve dünyayı keşfetmenin ekonomik ve ilginç bir yoludur.

Atlaslar, kitap halinde yayınlanan haritalardan oluşan bir koleksiyon olarak tanımlanabilir. Bu özel kitaplar, navigasyon ve kartografik amaçlar için gezginler arasında popülerdi. Akıllı telefonlarda ve tabletlerde küresel konumlandırma sistemlerinin ve haritaların ortaya çıkmasıyla birlikte, basılı atlaslar navigasyon için daha az, seyahat planlama, boş zaman okuma ve araştırma için daha fazla kullanılmaktadır. Vintage atlaslar, bize sadece dünyayı olduğu gibi göstermekle kalmayıp, aynı zamanda geçmiş dönemlerin yayıncılık yöntemlerinin özenini ve sanatını sergileyen koleksiyoncu parçalarıdır. Onlar geçmişe birden fazla açıdan bir bakıştır.

Kurgusal krallıklar da atlaslarda sergileniyor. Kendi evinizin rahatlığında beklenmedik bir macera için Tolkien’in mistik dünyasını gezmek için Orta Dünya Atlası’nı inceleyin. Kurgu yazarları genellikle çalışmalarına daha fazla gerçekçilik katmak için atlaslar ve haritalar kullanırlar. Bu, okuyucularının halkları, krallıkları ve galaksileri tamamen sürükleyici bir deneyim için görmelerini ve keşfetmelerini sağlar.

Okulda ve kolejde kullanılmak üzere çağdaş atlaslar için kitaplara göz atın. Bu, coğrafya ve ilgili dersler için ders kitapları almak için uygun maliyetli bir çözümdür. Dünya tarihini resmi bir konu veya ilginç bir hobi olarak inceliyorsanız, dünya ülkelerinin nasıl değiştiğini görmek için 20. yüzyıldan kalma atlaslar satın alın.

Ocak 31, 2022 | Diğer, Haritalar | 0
Etiketler: ,

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*