menu close menu

Dilbilgisi Kitapları

Dilbilgisi, bir dil sistemi veya bu dili yöneten kurallardır. Bu kurallar kafa karıştırıcı olabilir, bu nedenle dilbilgisi kitapları seçimimiz noktalama işaretleri, cümle yapısı ve yazım denetimi de dahil olmak üzere zor sözdizimi denizinde gezinmenize yardımcı olacaktır. AP Stilini, Chicago Stil Kılavuzunu veya yazınız için başka bir stil kılavuzunu takip ediyor olsanız da, yazınızı tutarlı ve net tutmak için kuralları doğru anlamak ve takip etmek önemlidir. Hangi stili seçerseniz seçin takip etmenize yardımcı olacak dilbilgisi kitaplarını satın alabilir ve size bir bütün olarak temel dilbilgisini verebilirsiniz.

İngilizce, akademik dünyada veya araştırma makalelerinde çalışmadığınız sürece, büyük olasılıkla Associated Press stil kılavuzunu veya Chicago Stil Kılavuzunu takip edersiniz. AP Stili en çok gazeteciler tarafından gazete yazmak için kullanılır, ancak dergiler ve bloglar için de kullanılabilir. CMS, hem kurgu hem de kurgusal olmayan kitaplar için tercih edilen stildir. Akademik dünyada, Modern Dil Birliği Tarzı, takip edilmesi gereken olağan stil rehberidir. Her kılavuzun kısaltmalar, noktalama tercihleri ve büyük harf kullanımı gibi şeyler için kendi kuralları vardır. Dilbilgisi kuralları için belirli bir stili izlemekle görevlendirildiyseniz, tüm kuralları içeren bir stil kılavuzuna başvurmanız yararlı olur.

Temel dilbilgisi kuralları için, kullanılacak en popüler dilbilgisi kitaplarından biri Stil Öğeleridir. William Strunk, Jr. ve E. B. White tarafından yazılan bu cilt, onlarca yıldır tüm türlerin yazarlarının favorisi olmuştur. Böyle bir kitaba başvurmak, profesyonel yazarlardan denemeler üzerinde çalışan öğrencilere kadar herkes için yararlıdır. Dilbilgisi kurallarının yıllar boyunca nasıl değiştiğine bir göz atmak için sahaflardan eski dilbilgisi kitaplarını da alabilirsiniz. Dilbilgisi, yazıların açık ve okuyuculara zevk sağlamak için en iyi yoldur.

Ocak 30, 2022 | Kitaplar | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*