menu close menu

Eski Çizimler ve Eskizler

Çizimler ve eskizler, en eski yaratıcı insan çabalarının bir parçasıdır: arkeologlar, yaklaşık 40.000 yıl öncesine dayanan İspanyol mağara duvar sanatını bulmuşlardır. Orijinal çizimler, herhangi bir sanat türünün sahip olduğu aynı nedenlerden dolayı değerlidir. Parçayı kim yarattı, neden yapıldı, kıtlık ve konu güzel sanatın değerini etkiliyor. Çoğumuz Fransız ve ispanyol mağaralarındaki gibi erken çizimleri yalnızca fotoğraflar veya kısa ziyaretler yoluyla beğenecek olsak da, her koleksiyoncunun tadını çıkarmak için eklektik çizimler ve eskizler dünyası var.

Bir güzel sanatlar koleksiyonu herhangi bir kavram veya tema etrafında oluşturulabilir veya bir sanatçı (veya sanatçı grubu) etrafında dönebilir. Belirli bir fikir etrafında toplanmış çizimler satın almak isteyen koleksiyoncular, bu fikre bağlı kavramlara odaklanan sanatçıları araştırmayı faydalı bulabilirler. Örneğin, şehirlerde modern nesnelerin görüntülerini oluşturan sanatçılar, günlük yaşamdaki ilerleme veya teknoloji ile ilgili temaları içeren çizimlere ve eskizlere sahip olabilirler. Meraklılar, belirli sanatçıları aramaya başlamak için sanatla ilgili birçok kitabı da inceleyebilirler.

Kendi çizimlerinizi ve eskizlerinizi yaratmanın güzel sanatına dalmak mı? Yardımcı olabilecek çok sayıda pratik rehber vardır. Karakalem, kurşun kalem ve mürekkeple oluşturulmuş bir görüntü gücü olan En iyi Eskiz ve Çizim (T. Sullivan) ile büyük çağdaş sanatçılardan öğrenin. Liron Yanconsky’nin Eskiz Nasıl Yapılır: Adım Adım Alıştırmalar, İpuçları ve Püf Noktaları İçeren Eskiz Tekniklerine Yeni Başlayanlar Kılavuzu, bir sanatçı olarak büyümenize yardımcı olmaya adanmış 300 sayfalık bir kılavuzdur.

Çizimleri satın almak için, başlamak için en iyi yerlerden biri bir sahaf olabilir. Sahaflar birçok sanatçının eserlerini vurgulamaktadır. İster kendi eserlerinizi yaratın, ister başkaları tarafından yaratılanları takip edin, çizimler ve eskizler hem sizin hem de sanat eserinizi paylaştığınız kişiler için gerçek bir keyif sağlayabilir.

Şubat 1, 2022 | Diğer | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*