menu close menu

Gezi ve Seyahat Kitapları

Dünyayı dolaşmaktan hoşlanıyorsanız, kendi koltuğunuzda olsa bile, genel seyahat kitaplarından etkileneceğinizden emin olabilirsiniz. Seyahat literatürünün ilk örneklerinden bazıları, birinci ve ikinci yüzyıllarda yazılmış Yunanistan, Galler ve Çin ile ilgili çeşitli seyahat dergilerini içeriyordu. Ünlü coğrafyacılar Strabon ve Pausanias bize eski birinci ve ikinci yüzyıl Yunan halkı ve yerleri hakkında bir fikir verdi. Sahaflara göz atarak çok çeşitli ülkeleri, etkinlikleri ve etkinlikleri kapsayan genel seyahat kitapları satın alın.

Homeros’un Odyssey’inden son seyahat anılarına kadar, genel seyahat kitapları çok çeşitli ve geniştir. Tarihi veya bilgilendirici bir seyahat kitabı ile Kristof Kolomb gibi ünlü kaşifler hakkında bilgi edinin. Ya da Marco Polo’nun 13. yüzyılın sonlarındaki yazılarını okuyun; bu, okuyucuların inanılmaz derecede ilginç bulduğu Doğu ve özellikle Çin hakkında hikayeler anlattıkları için seyahat yazma türü için gerçekten önemliydi. 17. Yüzyılda yazarlar Jean-Baptiste Tavernier ve Jean Chardin seyahat gözlemlerini Pers üzerine yazdılar ve Goethe tarafından edebi yetenekleri için övgüyle karşılandılar. Saygın ingilizce konuşan yazarlar arasında D.H. Lawrence, James Joyce ve Alexander W. Kinglake, sırasıyla Dublin, Sardunya ve Asya dahil olmak üzere dünya çapında seyahatler hakkında görüş bildirmektedir. Honoré de Balzac’ın Paris Hakkındaki açıklamaları, o güzel şehre bir uçuş rezervasyonu yaptırmanız için size ilham verebilir.

Sahaflar özel sürümler, imzalı kopyalar, koleksiyon öğeleri ve nadir buluntular sunar. Ayrıntılı haritalara sahip vintage genel seyahat kitapları mı arıyorsunuz? Genel seyahat kitapları kapsamlı haritalar içeren çok sayıda cilt bulunmaktadır. Çok uzaklara gidin ya da maceracı seyahat kitabı seçimlerimizi keşfederek kendi arka bahçeniz hakkında bilgi edinin. Seyahat tutkunuzu alevlendirin ve dünyanın koltuğunuzdan sunabileceği her şeyi keşfedin ya da dünyanın yıllar içinde nasıl değiştiğine hayret edin.

Afrika

Afrika’ya seyahat etmeyi mi düşünüyorsun? Bu koleksiyonlar tam size göre. Sahaflar, tüm Afrika ülkelerindeki safariler, çöller, şehirler ve simge yapılarla ilgili yüzlerce harika kaynak derledi. Afrika’ya inanılmaz, güvenli ve unutulmaz bir gezi planlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız.

Asya

Asya seyahat kitapları, Azerbaycan dağlarından Japonya’nın tapınaklarına kadar Doğu’nun sırlarını açığa çıkarmanın anahtarıdır. Asya’yı gezmek diğer kültürleri anlamanın harika bir yoludur. Asya ülkelerini ziyaret etmenin en önemli parçalarından biri de Asya seyahat kitaplarını okuyarak hazırlanmaktır. Lonely Planet rehberleri mevcut en iyi bilinen seyahat rehberlerinden bazıları olsa da, Asya ülkelerindeki yaşam hakkında yeni bilgiler ve yararlı ipuçları sunabilecek başka kitaplar da var. Örneğin, Fiona Caulfield’ın Love Mumbai (4. baskı), Hindistan’ın en büyük şehri anlayışına derinlik ve zenginlik getiriyor.

Henüz Asya’yı gezmek için ayrılamadın mı? Asya seyahat kitapları da koltuk turistleri için harika. Vietnam’daki Ho Chi Minh City’deki modern yaşam hakkında bilgi edinmek için, Ho Chi Minh City Duvar Kağıdı Rehberinden başka bir yere bakmayın. Kore, Simon Winchester’ın Mucizeler Diyarında Bir Yürüyüş. Yazarın 1980’lerde Keşiş Krallığı boyunca yaptığı seyahatlerin dokunaklı bir hikayesini örüyor.

Modern rehberler yaklaşmakta olan konaklamanız hakkında hızlı bilgiler sunarken, eski Asya seyahat kitapları, dönem parçaları ve seyahat rehberlerinin bir birleşimi olduğu için size geçmişe dair eşsiz bir bakış açısı sunar. Çok sayıda eski Asya seyahat kitabı, bireyin kişisel deneyimine ve yer hakkındaki anlayışına odaklanır. Böyle bir vintage seyahat kitabı John Macgowan’ın Bambusunun Yanında. 1914’te Londra Misyoner Derneği için yayınlanan bu rapor, Macgowan’ın misyoner olarak Çin’e seyahat etme ve Çin’de yaşama konusundaki eşsiz deneyimini ayrıntılarıyla anlatıyor. Karl Baedeker’in 1912’de kaleme aldığı Filistin ve Suriye adlı eserinde Nasıra, Tiberias ve Sidon gibi pek çok önemli yere ziyaretler yer alıyor.

İster Asya’yı ziyaret etmeyi planlıyor olun, ister bilginizi genişletmek istiyorsanız, koleksiyonunuza eklemek ve Doğu’nun gizemlerini anlamak için Asya seyahat kitapları satın alın.

Avrupa

Avrupa’ya seyahat etmek ister misiniz? Bu koleksiyonlar tam size göre. Sahaflar, Avrupa’yı gezmek için ipuçları da dahil olmak üzere büyük Avrupa otelleri ve simge yapılarıyla ilgili yüzlerce harika kaynağa sahip. Şaşırtıcı, güvenli ve unutulmaz bir yolculuk için ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacaksınız.

Kuzey Amerika

Kuzey Amerika’ya seyahat etmeyi mi düşünüyorsun? Amerika, Kanada ve Meksika’da seyahat etmenize yardımcı olacak yüzlerce kitap var. Eyaletleri, şehirleri ve milli parkları kapsayan seyahat kitaplarından su yolları, Route 66 ve Kuzey Amerika’daki en iyi şehirler hakkındaki rehberlere kadar, güvenli ve unutulmaz bir yolculuk için ihtiyacınız olan her şeye sahip olacaksınız.

Keşif

Sahaflardaki keşif ve keşif kitapları koleksiyonlarıyla nerede olursanız olun Dünyanın en uzak köşelerini keşfedin. Sahaflar, uzak ülkelerin hikayeleri, deniz yolculuğu ve kutup ve kutup yürüyüşleri de dahil olmak üzere ünlü kaşifler tarafından yüzlerce kitap derledi.

Seyahat Rehberleri

Seyahat rehberlerinin varyasyonları antik çağlardan beri var olmuştur. İnsanoğlu yeryüzünde dolaşırken, gezginler bulundukları yerleri not alır ve bilgileri ayak izlerini takip edenlere aktarırlardı. Bu rehber kitaplar, yemek yiyebileceğiniz en iyi yerler, kültürel öneme sahip alanlar, dolaşmanın yolları ve yerel halkın eğlenmek için nereye gittiğine dair ipuçları hakkında bilgi içerir. Birçok gezgin için, hiçbir şey bir ülke hakkında daha fazla şey keşfetmek için cep rehberlerini yenemez. Sayfaları katlama ve çevrimiçi aramalar ve restoran uygulamaları aracılığıyla sunulmayan kendi notlarınızı oluşturma konusunda güçlü bir şey var.

Birçokları için vintage seyahat rehberleri sanat eserleridir. Farklı bir döneme ait bir rehber, o dönemde neyin önemli olduğunu size söyleyecektir. Birçok seyahat rehberi, güzel resimler, ayrıntılı haritalar ve ilgili ülkeden insanların ve yerlerin canlı resimlerini içerir. Bazı rehberler tarihin önemli bir parçası haline geldi. Örneğin, Yeşil Kitap, Afrikalı Amerikalıların Jim Crow döneminde seyahat ederken güvenli bir sığınak bulmalarına yardımcı olan bir dizi seyahat rehberiydi. Birçok koleksiyoncu, bu gibi el kitaplarını geçmiş yılların nadir eserleri olarak görüyor.

Bir ülke hakkında daha geniş ve genel bilgilerin ötesinde, belirli bir alt gruba veya ilgiye hitap etmek için birçok özet yapılır. Dış mekanı sevenler için, özellikle doğa harikalarına odaklanan kitaplar var. sporseverler için, şehrin tarihini en ünlü takımları aracılığıyla keşfeden seyahat rehberleri bulabilirsiniz. Sanatçılar, bilim adamları ve öğrenciler için özel rehberler var. Dünyanın öbür ucuna gitmek veya komşu devleti ziyaret etmek anlamına gelse de, bir sonraki maceranıza yanınıza almak için seyahat rehberleri satın alabilirsiniz. Kitap koleksiyonları, çocuklar için rehberlerden anlatı rehberlerine, önceki bir kaşif tarafından yapılan birkaç notu içerebilecek klasik vintage seyahat rehberlerine kadar her şeyi içerir.

Seyahat Yazıları 

Sosyal medyada yakalanan anlık görüntülerin ötesine geçen seyahat yazma kitaplarının özel bir çekiciliği var. Anlatılar, anekdotları, gözlemleri ve ham duyguları bir araya getirerek okuyucuları uzaklaştıran hikayelere dönüştürür. Çağlar boyunca yapılan yolculukların ve dünyamızın sürekli nasıl geliştiğinin büyüleyici hikayelerini yansıtıyorlar.

En eski zamanlardan beri, kıtalardaki yazarlar ve kaşifler seyahatlerinin günlüklerini tuttular. Herodot’un M.Ö. 440’taki Akdeniz detayları ve Pausanias’ın M.S. 150’deki Yunanistan izlenimleri, topraklara biraz aşina olan insanların göstergesiydi. Bu daha sonra 12. ve 17. yüzyıllarda, yabancı bölgelere seyahat eden insanların ortak bir temasına dönüştü. Kayda değer vintage seyahat yazma kitapları Petrarch’ın 1336 Mont Ventoux maceraları ve Jean Chardin’in Pers’teki 1673-1677 gezilerinden Charles Darwin’in 1831’deki Beagle Yolculuğuna kadar uzanıyor ve bu da Türlerin gelecekteki Kökeni için zengin bir not temeli haline geldi.

19. ve 20. yüzyılın başlarındaki ‘Koltuk’ yazıları ilk elden deneyimlere karşı çıktı. Bunlar, gerçek seyahatnamelerin parçalarından, ancak evden hiç ayrılmayan yazarlar tarafından yaratılan hikayelerdi. Bununla birlikte, o dönem, Viktorya dönemi kısıtlamaları olduğunu düşündüklerinin ötesinde bir amaç bulmak için yurtdışına giden kadın yazarların otantik eserlerinde de bir artış gördü. Mary Kingsley’in 1897’de Batı Afrika’ya Yaptığı Seyahatler ve Freya Stark’ın 1934’te Ortadoğu’nun günlüğü olan Suikastçılar Vadisi, o dönemin etkili girişleri arasındadır.

O zaman ve şimdi, bu denemeler sadece manzaralardan daha fazlasını kapsıyor; politik iklimler, ticaret gelenekleri ve bir bölgeyi tanımlayan diğer yönler hakkında kişisel bilgiler ortaya koyuyorlar. Sahafların kapsamlı envanterine bir göz atın. Seyahat yazma kitapları satın almaya hazır olduğunuzda, koleksiyonunuzu geliştirmek için seyhat kitapları bulun.

Ocak 28, 2022 | Kitaplar | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*