menu close menu

Grafik Tasarım Kitapları

Grafik tasarım, bir mesaj oluşturmak için öğeleri düzenleme sanatıdır ve tipografiden logolara kadar her şeyi içerir. Bir sanat formu ve pazarlama aracı olarak tarihini öğrenmek için bir grafik tasarım kitabı alın ve bu mesleğin sanat dünyasına nasıl uyduğunu keşfedin. Bazen görsel iletişim olarak adlandırılan grafik tasarım, genellikle pazarlama veya reklam çabalarının bir parçası olarak insanlara belirli bir mesajı iletmesi gereken sanattır.

Grafik tasarım terimi bir asırdan daha kısa bir süre önce icat edilmiş olsa da, bu sanatçılar yüzlerce yıldır var olmuş, posterler ve kitaplar gibi şeylere ve daha yakın zamanda e-posta ve web siteleri gibi dijital medyaya görsel öğeler eklemişlerdir. Eski Çin, Yunanistan ve Mısır’dan gelen resimli el yazmaları ve hiyeroglifler, önemli bilgileri iletmek için bir araya getirilmiş tipografi ve imgelerle sanat formunun ilk örneklerini içerir. Bu uygulama, Orta Çağ’da el yazması tasarımlarıyla ve erken kitap basımına kadar devam etti. 1900’lü yıllarda basılı reklamlar yayınlanmaya başladığında, profesyoneller reklamlar ve dergi düzenleri üzerinde daha fazla çalıştıkça, grafik tasarım bugün bildiğimiz sanat formu haline geldi. Vintage grafik tasarım kitaplarında 20. yüzyıldaki geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Günümüzde grafik tasarımcıları “grafikerler”, çalışmalarının çoğunu yapmak için Adobe Photoshop ve Illustrator gibi programlara güvenerek öğeleri kolayca hareket ettirmelerine ve farklı görüntü ve yazı tiplerini denemelerine olanak tanıyor. Bunu bir kariyer olarak görüyorsanız, bu programların temellerini ve temel grafik tasarım kitapları seçimimizle birlikte gelen becerileri öğrenin. Bu öğreticileri tipografi, ticari tasarım, görsel iletişim ve pazarlama kitaplarıyla eşleştirmek, grafik tasarım sanatı için iyi bir temel oluşturmanıza yardımcı olabilir. Kalkınan bir sanatçı olarak, size tasarım tarihini ve kariyerinizi sürdürmek için gereken becerileri öğreten grafik tasarım kitapları satın alın.

Ocak 29, 2022 | Kitaplar | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*