menu close menu

İlişki Kitapları

İnsan doğasında ve duygularında gezinmeye yardımcı olan ilişki kitapları, yaşamınız boyunca yaşayabileceğiniz her şeyi kapsar. Arkadaş edinme, profesyonel olarak ağ kurma ve uzun süreli ortaklıklar kurma ya da sadece günlük durumlarla nasıl başa çıkılacağı konusunda çekici bir kaynaktır. Yazarlar konu kadar çeşitlilik gösterir ve terapistlerden, girişimcilerden ve öğretim görevlilerinden toplum liderlerine ve sadece ilk elden bilgi sahibi olan sıradan insanlara kadar uzanır. Mizah, üzüntü ve duyarlılığı kapsayan, her kişiliğe uyacak bir ton var.

Yazarlar, Deepak Chopra’nın meditasyonlarından çok önce kağıda tavsiyelerde bulunuyorlar. ‘Sebayt’ olarak bilinen eski Mısır öğretilerinden Sokrates, Platon ve Aristoteles’in bilgeliğine kadar, tarih bu aktarılmış görüşlerle olgunlaşmıştır. Görgü kuralları, özellikle iş ilişkilerinde 1600’lü yıllardaki ‘savoir-vivre’ denemeleri ve 19. yüzyıldaki ‘Karşılıklı İyileştirme Toplulukları’ broşürleri için favori bir tema haline geldi. 1859’da Samuel Smiles, uygun bir şekilde Kendi Kendine Yardım olarak adlandırılan eski ilişki kitaplarının en önemli örneklerinden birini yarattı. Başkalarıyla etkileşime girmenin en iyi yolu, 1900’lerden itibaren edebi temaları yaymaya devam etti. 1922’de iş Kadınları için Yapılmaması Gerekenler ve Yapılmaması Gerekenler ve en eski ünlü dergilerden biri olan Douglas Fairbanks’ın 1917’de Gül ve Yaşa gibi konular ilginç bir şekilde değişiyordu.

Kendi kendine yardım ve ilişki materyalleri sürekli olarak zamana uyum sağlar, bu yüzden Siber Flörtün çevrimiçi buluşmaya odaklandığını ve bugünün geleceği bilinçli ikliminde, Fark Yaratacak Çocuklar yetiştirdiğini göreceksiniz. Paydaş Stratejisinin net kopyalarından: İşbirlikçi iş İlişkilerinden Kar elde etmek ve Bulmak İstediğiniz Kişi Olun’un ikinci el baskılarına kadar ilişki kitapları satın almak için bir kitapçıya göz atın. İlham almak için ihtiyacınız olan hikayeleri toplayın.

Şubat 1, 2022 | Kitaplar | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*