menu close menu

Kitap Setleri ve Koleksiyonlar

Kitap setleri ve koleksiyonlar, koleksiyonda yeni yönlere kapı açabilir. Üçlemelerde, kutu setlerinde veya dekoratif serilerde bulunabilen bu tür kitaplar, yazılı materyalin önemli bir bölümünü bir kerede elde etmenin anında memnuniyetini sağlar. Bir ‘anlık koleksiyonun’ cazibesi inkar edilemez: istediğiniz tüm yazarların, eserlerin veya temaların özenle seçilmiş bir sette olması önemli miktarda zaman kazandırır. Ek olarak, kitap setleri ve koleksiyonlar tematik kapakları ve tasarımları içerme eğilimindedir ve bu da onları hemen bireysel kitaplardan ayırır. Bazı kitap koleksiyonları, onlardan zevk alan ve onları aktarmak isteyen hevesli koleksiyoncular tarafından satılırken, diğerleri sahaflar ve internet site satışları yoluyla pazara gelebilir.

Sahaflardan kitap setleri ve koleksiyonlar satın almak isteyenler parmaklarının ucunda geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Nadir vintage kitap setleri ve koleksiyonları kişisel bir kütüphanenin özellikle değerli parçalarıdır, ancak genellikle özel kullanım gerektirirler. Zaman ve yıpranma sonunda basılı maddelere zarar verir, bu nedenle vintage setler satın alırken, koleksiyoncunun koruma ve sergileme konularını da ele alması gerekir. Bazı koleksiyoncular, yeni eklemelerinin tadını tam anlamıyla çıkarabilmek için özel vitrinlerin veya ek rafların kişisel kütüphaneleri için anlamlı olduğunu düşünüyor.

Tüm koleksiyonlar bilgi ile başlamalıdır. Ian C. Ellis’in Kitabı Bulur: Kullanılmış ve Nadir Kitapların Nasıl Bulunacağı, Satın Alınacağı ve Satılacağı, yeni başlayanların ve daha gelişmiş kitap setleri ve koleksiyon koleksiyoncularının nadir ciltleri bulmasına ve tanımlamasına yardımcı olabilir. Jane Greenfield’ın, Güzel Kitapların Bakımında sunduğu çok hacimli setleri korumaya yardımcı olacak tavsiyeleri var.

Kitap setleri ve koleksiyonlar, kişisel kitaplığınızı geliştirmek için anında zengin bir okuma materyali sağlayabilir. Hızlı bir şekilde bir koleksiyon oluşturmanın memnuniyeti ancak onu okuyarak ve paylaşarak aşılabilir.

Ocak 28, 2022 | Kitaplar | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*