menu close menu

Paranormal Romantizm Kitapları

Anne Rice ve Stephanie Meyer’in eserleri ne kadar güzel olursa olsun, paranormal romantizm kitapları New Orleans’ın vampirlerinin ve cadılarının ve vampirleri ve şekil değiştiricileri içeren genç karışıklıkların çok ötesine uzanıyor. Bu türü tanımlayacak şeylerin yazılışları aslında 1764’te Horatio (Horace) Walpole’un Otranto Kalesi’yle ve 1789’da Ann Radcliff’in Udolpho’nun Gizemleri’yle başladı. Her iki kitap da karanlık, korkutucu olaylara ve tehlikelere rağmen kalıcı romantik aşkla ilgiliydi ve önemli altyazılar taşıyorlardı: Walpole’s ‘Gotik’ ve Radcliff’s ‘Romantizm’ idi, sonuçta heyecan verici bir edebiyat kategorisinin anlatısal unsurları haline gelen iki tanımlayıcı.

Gizem, büyü, çatışma ve cadılar, kurtadamlar, vampirler ve hayaletlerle olan ilişkiler sizi mükemmel bir kaçış yolu olan dalliances içine çeker. Vintage paranormal romantizm kitapları arasında Bram Stoker’ın Dracula ve Edgar Allan Poe’nun Annabel Lee ve Ulalume şiirleri gibi göze çarpan klasikler yer alıyor. Bu tür romantizm kitaplarındaki herhangi bir açıklama, rüzgarın fısıltıları nasıl getirdiğine, birbirlerinin ruhlarını okuyan gözlere ve sadece tesadüflerden daha fazlası haline gelen olayların zincirlerine daha fazla dikkat ettiğiniz nüanslarla dolu olabilir. Baş kahramanlar zor atılgan bir erkek, kötü çocuk veya büyüleyici bir kadın olabilir. Yaşamları süren iskeletler (kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak), sırlar, küfürler ve sevgiyle dolu aile tarihlerini atın ve bilim kurgu, spekülatif kurgu, fantezi ve kentsel fantezinin ipuçlarıyla harmanlayın. Ortamın genellikle büyük tarlalardan, kalelerden ve Viktorya dönemi evlerinden şehir kazılarına veya uzak çiftliklere kadar önemli olduğunu göreceksiniz.

Paranormal romantizm kitapları almaya hazır olduğunuzda, bir sahaf bulun ve kapsamlı seçimlere bir göz atın. Lynsay Sands’in Love Bites ve Tall, Dark & Hungry gibi Argeneau vampirlerinin kaplinlerini, Laurell K. Hamilton’un Damned ve Killing Dance Circus ve Gabriella Poole’un The Darker Academy gibi tomes’taki Anita Blake maceralarını araştıran üretken seriyi keşfedin. Kalp pompalayan, adrenalinle yarışan paranormal bağların yeni ve nazikçe giyilen seçenekleri sizi bekliyor.

Ocak 30, 2022 | Kitaplar | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*