menu close menu

Rüya Tabirleri Kitapları

Herkes rüya görür ve birçok insan rüyalarının gizli anlamları olup olmadığını merak eder. Rüyalarınızı yorumlamanıza ve uyanık yaşamınızda bulunan durumlara ışık tutabilecek sembolizmi keşfetmenize yardımcı olmak için rüya kitaplarını kullanın. Bazı bilim insanları, rüyaların bilinçaltımızın bir aracı olduğuna inanıyor, uyanıkken işleyemediğimiz mesajları iletmeye çalışıyor. Ancak, rüyalar ve anlamları gerçekten ne hakkında çok az görüş birliği var. Bir sahaf bulun, rüya kitapları satın alın ve uyku zihninizi çözmeye çalışın.

Sigmund Freud, sembollerin hayalperestlere özgü olduğunu düşünmesine rağmen rüya sembolizmine inanıyordu ve bu nedenle evrensel olarak yorumlanamıyordu. Teorisi, rüyaların arzunun yerine getirilmesini önerdiğini, bize bir soruna bir çözüm ya da uyanıkken bizi rahatsız eden bir duruma çözüm şeklinde umduğumuz şeyi veren sonuçları gösterdiğini öne sürüyor. Freud ayrıca rüyalarda çok fazla gizli içerik olduğuna, rüyada fark etmediğimiz veya uyandıktan sonra hatırlamadığımız şeyler olduğuna inanıyordu. Carl Jung ise rüyaların bize bir şeyleri açığa çıkarmak için var olduğuna inanıyordu, bilinçli ve bilinçsiz zihinlerimiz arasında, uyanık zihinlerimizin işleyemediği düşünceleri yorumlamamıza yardımcı olacak bir köprü oluşturuyordu.

Hepimiz rüya görmemize rağmen, uyandığımızda rüyalarımızın çoğunu hatırlamıyoruz. Bazı rüya tabirleri kitapları, rüyalarınızı daha fazla hatırlamak için ipuçları sunarak, daha fazla analiz için rüyalarınızı kaydetmek için bir rüya günlüğü veya başka bir sistem oluşturmanıza yardımcı olur. Modern çalışmalardan eski rüya kitaplarına kadar, sahaflar rüyalarınızın ardındaki anlamı bulmak için ihtiyacınız olan araçlara sahiptir.

Şubat 3, 2021 | Kitaplar | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*