menu close menu

Yemek Tarifi Kitapları

Yemek kitaplarının kendileri eski Yunanlılardan önce, Çin hanedanları ve ortaçağ Avrupası boyunca uzanıyor. Amerikalı sömürgeciler, alıştıkları Avrupa tariflerine kendi bükümlerini koydular ve kullanılamayan malzemeleri yeni dünya’da bulunanların yerine koydular. İlk Amerikan yemek kitabı 1700’lerin sonlarında yayınlandı. 1800’lü yıllarda baskı teknolojisindeki gelişmeler nedeniyle yemek kitapları daha popüler ve yaygın hale geldikçe, ev şefleri için tamamen farklı bir dünya açtılar ve Fransız mutfağı gibi şeyleri hanelere tanıttılar. 1896’da Fannie Farmer, tarifin talimatlarına standart ölçümler ekleyen ilk kitap olan Boston Aşçılık Okulu Yemek Kitabını yayınladı.

Bu kitaplar, kurabiye, köfte ve lazanya gibi günlük tariflerden sosis yapımı veya avokado hazırlama yolları gibi çok özel konulara kadar uzanır, zevkiniz ne olursa olsun, büyük olasılıkla yapmak için lezzetli bir şeyler bulabilirsiniz. Geçtiğimiz on yıllara ait koleksiyon yemek kitapları, New Orleans, Tayland, İskoçya, Savannah ve aradaki her yerden gelen yiyecekler gibi birçok bölgesel yemek pişirme talimatını içermektedir. Bu tür tarif kitapları, dünyanın dört bir yanından en sevdiğiniz yemekleri tatmak ve başka bir ülkenin tadını kendi mutfağınıza getirmek için harika bir yol olabilir. Mutfak türleri, özel yiyecekler, diyet ihtiyaçları ve daha fazlası konusunda uzmanlaşmış olan bu tarif koleksiyonları, lezzetli yemekler, unlu mamuller ve tatlılar oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

Sahaflar tarafından sunulan yemek kitaplarının çoğu ilk baskılardır ve hatta bazıları onları yaratan yazarlar ve ünlü şefler tarafından imzalanmıştır. Julia Child, Jacques Pepin, Emeril Lagasse ve daha fazlası gibi ünlü isimlerden yemek kitapları satın alabilirsiniz. Ünlü ve gurme bir şef tarafından tasarlanan muhteşem bir şölenle misafirlerinizi etkileyin ya da koleksiyonunuzu incelemek veya sergilemek için vintage yemek kitapları satın alın.

Ocak 29, 2022 | Kitaplar | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*